Kalender 2022 

14-02 kl. 12 Lille Peter Edderkop – Is Salonen – Frederiksværk
14-02 kl. 14 Lille Peter Edderkop – INoord – Frederiksværk
21-03 kl. 9.30 Lille Peter Edderkop – Daginstitutionen Tved – Kolding
22-03 kl. 09.30 Lille Peter Edderkop –  Vejen Bibliotek
22-03 kl. 11   Lille Peter Edderkop –  Rødding Bibliotek
22-03 kl. 14   Lille Peter Edderkop –  Børnekompasset – Esbjerg
23-03 kl. 09.30 Lille Peter Edderkop –  Brørup Bibliotek
23-03 kl. 11  Lille Peter Edderkop –  Holsted Bibliotek

09-04 – kl. 13.15 – Skum & Fidus – Værløse Bymidte
20-04 kl. 9.30 Lille Peter Edderkop – Glostrup dagpleje
01-06 kl. 16    Lille Peter Edderkop – Glostrup dagpleje

26-08 – kl 15.30  Skum & Fidus – Margrthesogns børnehave -Valby

 

25-11 Kl 17 –  Nisserne Tip & Top – DA – København
26-11 kl 11 – Nisserne Tip & Top – Ølgod Bibliotek – Ølgod
27-11 Kl 10 –  Nisserne Tip & Top – Værløse Bymidte – Værløse
27-11 kl. 14 -Nisserne Tip& Top – Årby Kirke
30-11 kl.  10- Nisserne Tip & Top – Æblehaven – Frederiksberg
01-12 kl. 9.30 Nisserne Tip & Top – Sundpark – København S
01-12 kl. 10.30 Nisserne Tip & Top – Sundpark – København S
01-12 kl. 13  Nisserne Tip & Top – Æblehaven – Frederiksberg
02-12 kl. 9  Nisserne Tip & Top – Ane Mariegården – Valby
02-12 kl. 10  Nisserne Tip & Top – Ane Mariegården – Valby
02-12 kl. 11  Nisserne Tip & Top – Ane Mariegården – Valby
03-12 – kl 13.45 Nisserne Tip& Top – FORCE Technology – Brøndby
04-12 – Kl 11  Nisserne Tip & Top – Lyngbakken – Svogerslev
04-12 kl. 14 – Nisserne Tip & Top – Lille Fuglede Kirke
05-12 kl. 10 Nisserne Tip & Top – Humlebo- Husum
06-12 kl. 10 – Nisserne Tip & Top – Sygehusets Børneinstitution – Slagelse
06-12 kl 17 – Nisserne Tip & Top – Gentofte Tennisklub – Gentofte
07-12 kl. 9.30 – Nisserne Tip & Top – Lyngens Børnehave – Køge
07-12 kl. 13 – Nisserne Tip & Top –  Pilebo- Solrød
07-12 kl. 14 – Nisserne Tip & Top – Mosebo- Solrød
08 – 12 kl 10 – Nisserne Tip & Top -Midgården – Frederiksberg
09-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Garnisons sogns Børnehave – Kbh.
09-12 kl. 13  Nisserne Tip & Top – Æblehaven – Frederiksberg
10-12 kl 11 – Nisserne Tip & Top – Nakskov Handel – Nakskov 
11-12 kl 11 – Nisserne Tip & Top – Mangholm – Hillerød
11-12 kl 13 – Nisserne Tip & Top – Mangholm – Hillerød
12-12 kl.  9.30- Nisserne Tip & Top – Hvidtjørnen – Brøndby
12-12 kl 13 –  Nisserne Tip & Top – Folkebørnehaven Kbh. Ø
13-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Magrethe Sogs Menighedsbørnehave – Valby
13-12 kl 13 – Nisserne Tip & Top -Hundested Børnehus – Halsnæs
13-12 kl 14 – Nisserne Tip & Top -Hundested Børnehus – Halsnæs
15-12 kl 9.45 – Nisserne Tip & Top – Kruså
16- 12 kl 10 –  Nisserne Tip & Top – Brørup Bibliotek 
16- 12 kl 11.30 – Nisserne Tip & Top – Holsted Bibliotek
17-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Vejen Bibliotek
17-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Vejen Bibliotek
20 – 12        Nisserne Tip & Top – Klitmøller
21-12   kl 10.15 –  Nisserne Tip & Top – Glostrup Bibliotek

Kalender 2021           

01 -09 – Gimle & Gamle – Vejen Bibliotekerne
01 -09 – Gimle & Gamle – Vejen Bibliotekerne

21-14 – Fup & Fidus – Frederiksværk Handel
26-10 kl -9.30 – Lille Peter Edderkop – Louisegården – Frederiksberg
27-10 kl -9.30 – Lille Peter Edderkop – Glostrup Dagpleje

28- 11  Tip &Top – Nisser i kirken – Årby Kirke

01-12- kl. 10 Tip & Top og Trylleskeen – Lykkesholm Børnehave – Gentofte
02-12- kl. 9.30  Tip & Top og trylleskeen – Humlebo børnehave – Husum
02-12- kl. 10.30  Tip & Top og trylleskeen – Humlebo børnehave – Husum
03-12-  kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Pilebo og Mosebo – Solrød Strand
03-12-  kl. 10.30 Tip & Top og Trylleskeen – Pilebo og Mosebo – Solrød Strand
04-12-  kl. 11 Tip & Top og Trylleskeen – Nakskov Handel og erhverv
05 -12- kl. 11  Ballerup – Børnehuset Lyngbakken – Svogerlev
06-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Midgården – Frederiksberg
06-12- kl. 10.30 Tip & Top og Trylleskeen – Midgården – Frederiksberg
07-12- kl. 10  Tip & Top – Ballerup Bibliotek
08-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Margrethe Sogns Menighedsbørnehave – Valby
09-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Folkebørnehaven – København
10-12 – kl. 9.30 Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotekerne
10-12 – kl. 11.30 – Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotekerne
11-12 – kl. 10.30 – Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotek – Vejen
14– 12 – kl. 9.30 – Tip & Top – Hvidtjørnen – Brøndby
15- 12 – kl. 9.30 – Tip & Top -Glostrup Dagpleje – Glostrup
15- 12 – kl. 14 – Tip & Top – Galaksen – Gentofte
16-12- kl. 10 –  Tip & Top og Trylleskeen – Sygehusets Børneinstitution – Slagelse
17-12 – kl. 10 – Tip & Top – Garnisonsogns Børnehave – København
18-12 – kl. 12 – Tip Top og trylleskeen – Frederiksværk Handel- AFLYST
18-12 – kl. 14 – Tip Top og trylleskeen – Frederiksværk Handel- AFLYST

19-12 – kl. 11 Tip & Top og Trylleskeen – Nakskov Handel og erhverv
19-12- kl. 13.30 Tip & Top og Trylleskeen – Sakskøbing Handel
20-12- kl. 9.30 – Tip & Top og Trylleskeen – Lyngens Børnehave – Køge
21-12- kl. 16 – Tip & Top og Trylleskeen – Lergravparkens bemandede legeplads- Kbh. S

 

09-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Garnisons sogns Børnehave – Kbh.
10-12 kl 11 – Nisserne Tip & Top – Nakskov Handel – Nakskov 
11-12 kl 13 – Nisserne Tip & Top – Frederiksværk Handel
12-12 kl.  9.30- Nisserne Tip & Top – Hvidtjørnen – Brøndby
12-12 kl 13 –  Nisserne Tip & Top – Folkebørnehaven Kbh. Ø
13-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Magrethe Sogs Menighedsbørnehave – Valby
13-12 kl 13 – Nisserne Tip & Top -Hundested Børnehus – Halsnæs
13-12 kl 14 – Nisserne Tip & Top -Hundested Børnehus – Halsnæs
15-12 kl 9.45 – Nisserne Tip & Top – Kruså
16- 12 kl 10 –  Nisserne Tip & Top – Brørup Bibliotek 
16- 12 kl 11.30 – Nisserne Tip & Top – Holsted Bibliotek
17-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Vejen Bibliotek
17-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Vejen Bibliotek
20 – 12        Nisserne Tip & Top – Klitmøller

Kalender 2021           

01 -09 – Gimle & Gamle – Vejen Bibliotekerne
01 -09 – Gimle & Gamle – Vejen Bibliotekerne

21-14 – Fup & Fidus – Frederiksværk Handel
26-10 kl -9.30 – Lille Peter Edderkop – Louisegården – Frederiksberg
27-10 kl -9.30 – Lille Peter Edderkop – Glostrup Dagpleje

28- 11  Tip &Top – Nisser i kirken – Årby Kirke

01-12- kl. 10 Tip & Top og Trylleskeen – Lykkesholm Børnehave – Gentofte
02-12- kl. 9.30  Tip & Top og trylleskeen – Humlebo børnehave – Husum
02-12- kl. 10.30  Tip & Top og trylleskeen – Humlebo børnehave – Husum
03-12-  kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Pilebo og Mosebo – Solrød Strand
03-12-  kl. 10.30 Tip & Top og Trylleskeen – Pilebo og Mosebo – Solrød Strand
04-12-  kl. 11 Tip & Top og Trylleskeen – Nakskov Handel og erhverv
05 -12- kl. 11  Ballerup – Børnehuset Lyngbakken – Svogerlev
06-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Midgården – Frederiksberg
06-12- kl. 10.30 Tip & Top og Trylleskeen – Midgården – Frederiksberg
07-12- kl. 10  Tip & Top – Ballerup Bibliotek
08-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Margrethe Sogns Menighedsbørnehave – Valby
09-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Folkebørnehaven – København
10-12 – kl. 9.30 Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotekerne
10-12 – kl. 11.30 – Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotekerne
11-12 – kl. 10.30 – Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotek – Vejen
14– 12 – kl. 9.30 – Tip & Top – Hvidtjørnen – Brøndby
15- 12 – kl. 9.30 – Tip & Top -Glostrup Dagpleje – Glostrup
15- 12 – kl. 14 – Tip & Top – Galaksen – Gentofte
16-12- kl. 10 –  Tip & Top og Trylleskeen – Sygehusets Børneinstitution – Slagelse
17-12 – kl. 10 – Tip & Top – Garnisonsogns Børnehave – København
18-12 – kl. 12 – Tip Top og trylleskeen – Frederiksværk Handel- AFLYST
18-12 – kl. 14 – Tip Top og trylleskeen – Frederiksværk Handel- AFLYST

19-12 – kl. 11 Tip & Top og Trylleskeen – Nakskov Handel og erhverv
19-12- kl. 13.30 Tip & Top og Trylleskeen – Sakskøbing Handel
20-12- kl. 9.30 – Tip & Top og Trylleskeen – Lyngens Børnehave – Køge
21-12- kl. 16 – Tip & Top og Trylleskeen – Lergravparkens bemandede legeplads- Kbh. S

 

Midgården
09-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Garnisons sogns Børnehave – Kbh.
10-12 kl 11 – Nisserne Tip & Top – Nakskov Handel – Nakskov 
11-12 kl 13 – Nisserne Tip & Top – Frederiksværk Handel
12-12 kl.  9.30- Nisserne Tip & Top – Hvidtjørnen – Brøndby
12-12 kl 13 –  Nisserne Tip & Top – Folkebørnehaven Kbh. Ø
13-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Magrethe Sogs Menighedsbørnehave – Valby
13-12 kl 13 – Nisserne Tip & Top -Hundested Børnehus – Halsnæs
13-12 kl 14 – Nisserne Tip & Top -Hundested Børnehus – Halsnæs
15-12 kl 9.45 – Nisserne Tip & Top – Kruså
16- 12 kl 10 –  Nisserne Tip & Top – Brørup Bibliotek 
16- 12 kl 11.30 – Nisserne Tip & Top – Holsted Bibliotek
17-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Vejen Bibliotek
17-12 kl 10 – Nisserne Tip & Top – Vejen Bibliotek
20 – 12        Nisserne Tip & Top – Klitmøller

Kalender 2021           

01 -09 – Gimle & Gamle – Vejen Bibliotekerne
01 -09 – Gimle & Gamle – Vejen Bibliotekerne

21-14 – Fup & Fidus – Frederiksværk Handel
26-10 kl -9.30 – Lille Peter Edderkop – Louisegården – Frederiksberg
27-10 kl -9.30 – Lille Peter Edderkop – Glostrup Dagpleje

28- 11  Tip &Top – Nisser i kirken – Årby Kirke

01-12- kl. 10 Tip & Top og Trylleskeen – Lykkesholm Børnehave – Gentofte
02-12- kl. 9.30  Tip & Top og trylleskeen – Humlebo børnehave – Husum
02-12- kl. 10.30  Tip & Top og trylleskeen – Humlebo børnehave – Husum
03-12-  kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Pilebo og Mosebo – Solrød Strand
03-12-  kl. 10.30 Tip & Top og Trylleskeen – Pilebo og Mosebo – Solrød Strand
04-12-  kl. 11 Tip & Top og Trylleskeen – Nakskov Handel og erhverv
05 -12- kl. 11  Ballerup – Børnehuset Lyngbakken – Svogerlev
06-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Midgården – Frederiksberg
06-12- kl. 10.30 Tip & Top og Trylleskeen – Midgården – Frederiksberg
07-12- kl. 10  Tip & Top – Ballerup Bibliotek
08-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Margrethe Sogns Menighedsbørnehave – Valby
09-12- kl. 9.30 Tip & Top og Trylleskeen – Folkebørnehaven – København
10-12 – kl. 9.30 Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotekerne
10-12 – kl. 11.30 – Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotekerne
11-12 – kl. 10.30 – Tip & Top og trylleskeen – Vejen Bibliotek – Vejen
14– 12 – kl. 9.30 – Tip & Top – Hvidtjørnen – Brøndby
15- 12 – kl. 9.30 – Tip & Top -Glostrup Dagpleje – Glostrup
15- 12 – kl. 14 – Tip & Top – Galaksen – Gentofte
16-12- kl. 10 –  Tip & Top og Trylleskeen – Sygehusets Børneinstitution – Slagelse
17-12 – kl. 10 – Tip & Top – Garnisonsogns Børnehave – København
18-12 – kl. 12 – Tip Top og trylleskeen – Frederiksværk Handel- AFLYST
18-12 – kl. 14 – Tip Top og trylleskeen – Frederiksværk Handel- AFLYST

19-12 – kl. 11 Tip & Top og Trylleskeen – Nakskov Handel og erhverv
19-12- kl. 13.30 Tip & Top og Trylleskeen – Sakskøbing Handel
20-12- kl. 9.30 – Tip & Top og Trylleskeen – Lyngens Børnehave – Køge
21-12- kl. 16 – Tip & Top og Trylleskeen – Lergravparkens bemandede legeplads- Kbh. S

 

Kalender 2020

03-03- kl 10 – Fup & Fidus – Børnehaven Mælkebøtten – Stormarkskirken, Nakskov

12-06 – kl 18.30 – Fup & Fidus – Børneinstitutionen Vedbyholm – Hvidovre – Aflyst pga Corona

26-06 kl 10.30 Fup & Fidus – Mosebo- Solrød

28-07 – Kl 10 -Fup & Fidus – Legepladsen Elba – Sundby torv
28-07 – Kl 14 – Fup & Fidus – Legepladsen Lergravsparken
30-07- Kl 10 – Lille Peter Edderkop – Legepladsen Enghaveparken
02-08 – Kl 15 – Fup & Fidus – Legepladsen Lergravsparken
04-08 – kl 15 – Lille Peter Edderkop –  Legepladsen Elba – Sundby torv
06-08 – kl 10 – Lille Peter Edderkop – Lergravsparken

28-08 – Kl 10 Fup & Fidus – Margrethe Sogns Børnehus – Valby



28-11 – kl 11 –  Tip & Top – Børnehuset Lyngbakken – Lynghøjskolen i Svogerslev
29-11 – kl 14 – Tip & Top – Årby kirke – Kalundborg
01-12 – Kl 9.30 Tip & Top – Æblehaven – Frederiksberg
02-12 – Kl 9.30 Tip & Top – Æblehaven – Frederiksberg
03-12 – kl. 10 – Tip & Top – Børnehaven Lykkesholm – Gentofte
04-12 – kl 9.30 – Tip & Top – Lyngens børnehave- Køge
06-12- kl 14 – Tip & Top – Lille Fuglede Kirke
07-12 – kl – 10 – Tip & Top – Pilebo og Mosebo – Solrød
09-12 – kl 9.30 – Margrethesogns børnehus – Valby
10-12 – kl 10 – Tip & Top – Louisegården – Frederiksberg
12-12 – kl 11 og kl 13 – Handel og Erhverv – Nakskov
16-12 – kl 10 – Tip & Top – Sygehusets Børneinstitution – Slagelse
17-12 – kl 14 – Tip & Top – Galaksen – Gentofte
18-12 – kl 9.30 – Midgården – Frederiksberg