Forside |  Kontakt | Lille Peter Edderkop | Nisserne Tip og Top  | Fup & Fidus  | Galleri | Hvem er vi  | Links  |  Kalender

 

Kalender 2019

01-02- kl 15 - Lille Peter Edderkop - Klydebo - Brøndbystrand
04-05- kl 11 -  Lille Peter Edderkop - Vigerslev bibliotek - Valby
29-05 kl  10.30 - Fup & Fidus - Bramming Bibliotek
06-06- kl 9.30 - Fup & Fidus - Børnekompasset - Esbjerg
13-06-kl  17 -   Fup & Fidus - Solstrålen - Gentofte
14-06- kl 15 - Fup & Fidus - Galaksen - Charlottenlund
21-06-kl 18 - Fup & Fidus - Voldparkens Børnehave- Husum
27-08- kl 16.30 Fup & Fidus - Hyldespjældet - Albertslund
30-08-kl 16 - Margrethe Sogns Børnehus - Valby

16-10 kl  11 - Fup & Fidus - Esbjerg Musikhus
17-10 kl 10 - Lille Peter Edderkop - Vojens Bibliotek
17-10  kl 13 - Fup og Fidus - Haderslev Bibliotek


01-12 kl 11 - Tip & Top - Børnehuset Lyngbakken - Lynghøjskolen i Svogerslev
04-12 kl  9.30 - Tip & Top - Anne Mariegården - Valby
04-12 kl 10.30 - Tip & Top - Anne Mariegården - Valby
04-12 kl 11.30 - Tip & Top - Anne Mariegården - Valby
05-12 kl 9.30 - Tip & Top - Børnehaven Lykkesholm - Gentofte
06-12 kl 10 - Tip & Top - Lyngens børnehave- Køge

08-12 kl 14 - Tip & Top - Lille Fuglede Kirke
14-12- kl 14 Tip & Top - Varde Bibliotek
15-12 - 11 og kl 13 - Gæstespil hos Teatergruppen Fugl Føniks - Esbjerg
16-12- kl 10 Tip & Top - Børnekompasset - Esbjerg
18-12- kl 10 Tip & Top - Garnisonssogns menighedsbørnehave - Kbh.
19-12- kl 14 Tip & Top - Galaksen - Charlottenlund




Kalender 2018


20-01- kl 10   Lille Peter Edderkop - Ishøj Bibliotek
15-03- kl 10 - Fup & Fidus - Husum Bibliotek
27-03- Kl 15 - Fup & Fidus - Sillebroen - Frederikssund
15-05 - kl 10 - Fup & Fidus - Husumparkens legeplads
17-08 - kl 18- Fup & Fidus - Regnbuen - Vallensbæk

07-09-kl 10 -Fup & Fidus - Garnisons sogns børnehave

02-11- kl 10 - Lille Peter Edderkop - Haderslev Bibliotek
03-11- kl 11 - Lille Peter Edderkop  -  Varde Bibliotek
05-11 Kl 9.30 - Lille Peter Edderkop - Børnekompasset - Esbjerg

24-11 kl  13 og kl 14 - Tip & Top - Ishøj Bycenter 
30-11 -kl  17.45 - Tip & Top - DA - Kbh.
02-12 kl 11 - Børnehuset Lyngbakken - Lynghøjskolen i Svogerslev 
03-12 kl  9.30 - Tip & Top - Fasangården - Frederiksberg
04-12 kl 10  -  Tip & Top - Børnehuset Æblehaven - Frederiksberg
05-12 kl  9.30 - Tip & Top - Anne Mariegården - Valby
05-12 kl 10.30 - Tip & Top - Anne Mariegården - Valby
05-12 kl 11.30 - Tip & Top - Anne Mariegården - Valby
06-12 kl 9.30 - Tip & Top - Børnehaven Lykkesholm - Gentofte
07-12 kl 10 - Tip & Top  - Lyngens Børnehave  - Køge
09-12 kl 14 - Tip & Top - Lille Fuglede Kirke
10-12 -kl 10.30 Tip & Top - Midgården - Frederiksberg
10-12 -kl 13.30 Tip & Top - Pilebo/Mosebo -  Solrød
11-12 kl  9.30 - Tip & Top - Hvidtjørnen - Brøndby
12-12 kl 10 - Tip & Top - Margrethe Sogns Bh - Valby
13-12 kl 9.30 - Tip & Top - Tryllefløjten
13-12 kl 10.30 - Tip & Top - Tryllefløjte
14-12 kl 9.30 - Tip & Top - Solstrålen - Køge
14-12 kl 15  - Tip & Top - Regnbuen -  Vallensbæk
17- 12 kl 9.30 - Tip & Top - Børnehaven Helsingborggade - Kbh.
18- 12 kl 10 - Tip & Top -Sygehusets Børneinstitution - Slagelse
18-12 kl 11.30 - Tip & Top - Slagelse Bibliotek
19-12 kl 10  Tip & Top - Garnisons sogns menighedsbørnehave - Kbh.
20-12- kl 10 Tip & Top - Solsikken - Hellerup
20-12- kl 14 Tip & Top - Galaksen - Charlottenlund
21-12- kl 9.30 Tip & Top - Dagplejen Nørrebro - Gæstehuset

  





Kalender 2017


 
04-03   Kl 14.30     Lille Peter Edderkop  - Sydslesvigs Danske ungdomsforening- Flensborg
12-03   Kl  10/.30   Fup & Fidus  - Uldum Bibliotek - Uldum
17-05- kl 10   
Lille Peter Edderkop - H
usumparkens legeplads
28-05- kl 11   
Fup & Fidus- Husumparkens legeplads
18-08- kl 16 - 
Fup & Fidus - Anne Mariegården .
18-08 - kl 18- Fup & Fidus - Regnbuen - Vallensbæk
30-08 - kl 10.00 Fup & Fidus - Gentofte børnehave
31-08 - kl 15.30 Fup & Fidus - Bystævneparken
27-09- kl. 10- Lille Peter Edderkop - Husum Bibliotek

16-11 kl 9.30 Lille Peter Edderkop - Louisegården - Frederiksberg
16-11 kl 10.30 Fup og Fidus - Louisegården - Frederiksberg


 

24-11 kl 10- Tip og Top Husumvod Menighedsbørnehave - Husum
01-12 - kl 10 - Tip og Top - Solsikken - Hellerup   
01 -12 -kl 17  - Tip og Top -  Dansk Arbejdsgiverforening - Kbh.
02-12- kl 11.15 - Tip og Top - Børnehuset Lyngbakken - Svogerslev     
02-12 - kl 14 - Tip og Top - Chr. Hansen A/S - Hørsholm
03-12 - kl 15 - Plesner Advokatpartnerselskab - Kbh. Ø                
04-12- kl 9.30  -  Tip og Top - Taastrupvang - Taastrup
05-12-kl 10-    Tip og Top - Galaksen - Charlottenlund
06-12- kl 10  -  Tip og Top - Humlebo -
Husum  
07-12 - kl 10 -  Tip og Top - Lyngens Børnehave - Køge
08-12- kl 9.30  Tip og Top - Jacobs Holms Minde  - Amager
09-12- kl 10.30 - Tip og Top -   Målev Bibliotek
09-12- kl 13  -   Tip og Top -   Husum Bibliotek
10-12- kl 14  -  Tip og Top - Lille Fuglede Kirke
11-12-kl9.30 - Tip og Top - Asgård - Køge
12-12- kl 10 -  Tip og Top - Husum Bibliotek
12-12 -kl 15 -  Tip og Top - Tryllefløjten - Valby
13-12 kl 9.30 - Tip og Top - Æblehaven - Frederiksberg
13-12 -kl 15 -  Tip og Top - Tryllefløjten - Valby
14-12- kl 10 -   Tip og Top - Garnisons sogns Menighedsbørnehave - Kbh
14-12- kl 16 -   Tip og Top - Gentofte børnehave
15-12- kl 10.15 Tip og Top - Sygehusets børneinstitution - Slagelse

18-12-  kl. 9.30 - Dagplejerne - Nørrebro/Østerbro - Gæstehuset -Kappelvej
18-12- kl. 14.30 - Børnehuset Hvidtjørnen - Brøndby
19-12- kl 9.30- 10.30. -11.30  Tip og Top - Anne Mariegården- Valby
20-12- 9.30 - Dagplejerne - Nørrebro/Østerbro - Gæstehuset -Kappelvej
21-12 kl 10 Tip og Top - Midgården - Frederiksberg
21-12 kl 14.30 Tip og Top - Louisegården - Frederiksberg





Kalender 2016


22-12- kl 9.30 - 10.00   Tip og Top - Hvidtjørnen - Brøndby
21-12- kl 9.30 - 10.30   Tip og Top - Tryllefløjten - Valby

20-12- kl 9.30- 10.30. -11.30  Tip og Top - Anne Mariegården- Valby
19-12- kl 10.15 -Tip og Top - Gentofte Børnehave
16-12- kl 14 -Tip og Top - Garnisons Sogns Menighedsbørnehave  - København
16-12- kl 10 -Tip og Top - Midgården - Frederiksberg
15-12- kl 17 -Tip og Top - Herfølge bibliotek
15-12- kl 10 -Tip og Top - Solsikken - Hellerup
14-12- kl 10.30 -Tip og Top - Sygehusets børneinstitution - Slagelse
13-12- kl 10  -   Tip og Top - Mudderpølen
12-12- kl 14 -Tip og Top - Asgård Børnehus -  Køge
12-12- kl 10 -Tip og Top - Husum Børnehus - Husum
10-12 - kl 11 - Tip og Top - Borup Bibliotek
09-12 - kl 9.30   Tip og Top - Børnehuset Klydebo - Brøndby
08-12 - kl 10   Tip og Top - Børnehuset Firkløveret - Køge
07-12 - kl 10    Tip og Top - Lyngens Børnehave - Køge
06-12- kl 10 - Tip og Top - Æblehaven - Frederiksberg
05-12- kl 10 og kl 12  -   Tip og Top - Mudderpølen

04-12- kl 14  -   Tip og Top - Lille Fuglede Kirke
02-12 - kl 18 - Tip og Top - DA - København
02-12 - kl 10 - Tip og Top - Galaksen - Charlottenlund
01-12 - kl 10 - Tip og Top - Fasangårdens - Frederiksberg
27-11 - kl 10.45 - Tip og Top - Roskilde Realskole - Roskilde



27-09   Kl  13.30   Fup & Fidus  - Husumparkens legeplads

16-09   Kl  13.30   Fup & Fidus  - Folkets Hus, Struer
16-09   Kl  12.30  Fup & Fidus  - Folkets Hus, Struer
07-12 - kl 10    Tip og Top - Lyngens Børnehave - Køge
16-09   Kl 09     Lille Peter Edderkop  - Folkets Hus, Struer


20-08   kl 14.30     Fup & Fidus - Ørselv Festival

Kalender 2015

18-12 - kl 10    Tip og Top - Børnehuset Stjernen - Tingbjerg
17-12 - kl 10    Tip og Top - Børnehuset Firkløveren- Køge
16-12 - kl 15.30   Tip og Top - Månestrålen - Tingbjerg
16-12 - kl 10.30   Tip og Top - Trylleføjten -  Valby
16-12 - kl 09.30   Tip og Top - Tryllefløjten - Valby


15-12 - kl 9.30    Tip og Top - Anne Mariegaarden - Valby
15-12 - kl 10.30   Tip og Top - Anne Mariegaarden
15-12 - kl 11.30   Tip og Top - Anne Mariegaarden

14-12 - kl 11.30   Tip og Top - Midgården - Frederiksberg
13-12-   kl 11   Tip og Top -  Nørrbro bibliotek
11-12 - kl 10    Tip og Top - Børnehuset Hvidtjørnen- Brøndby
10-12 - kl 9.30    Tip og Top - Børnehuset Vahalla - Køge
09-12 - kl 16    Tip og Top - KOMBIT
09-12 - kl 10    Tip og Top - Humlebo Børnehave - Husum
08-12 - kl 10    Tip og Top - Solsikken -  Gevinge
07-12 - kl 10    Tip og Top - Lyngens Børnehave - Køge
06-12- kl 14 -   Tip og Top - Lille Fuglede Kirke 
04-12 - kl 10    Tip og Top - Husumvold Menighedsbørnehave - Husum
03-12 - kl 10    Tip og Top - Husum børnehus - Husum
01-12 - kl 10  
 Tip og Top - Fasangården- Frederiksberg


22- 11  kl. 15   Tip og Top KIS - Ballerup
21-11   kl 15     Tip og Top- Ørselv Landsbylaug

11-09- kl 18.15   Fup & Fidus - Viften - Kbh S
11-09- kl 16.30   Fup & Fidus - Børnehuset Brønderslev alle, Tårnby


13-05- kl 14.30   Fup & Fidus - Børnehuset Rosenlund - Skovlunde
23-04 kl 10         Fup & Fidus - Tinbjerg Bibliotek

05-03 kl 10         Lille Peter Edderkop -Nr. Alslev Bibliotek

24-01- kl 13.30  Lille Peter Edderkop - Holte Bibliotek



Tip og Top og julemandens julegave  -     2014

19-12-kl 10 Garnisons Sogns Menighedsbørnehave - Sankt Annæ Plads - Kbh.

18- 12 kl. 15   Tingbjerg Bibliotek
18-12 k 10.30 Trylleføjten, Valby
18-12 kl. 9.30 Trylleføjten, Valby

17 -12 kl  13.30 Husumvold Menighedsbørnehave - Kobbelvænget 65
17-12 kl  9 og kl 10  Børnehuset Anne-Mariegården - Kirsebærhaven  8- Valby

16-12 - kl. 12.30  Slotsparken , Slotsgade 22- Vordingborg
16-12 - kl  10  Pakhaven- Parkvej 11 -   Vordingborg

15- 12 -kl 10 Rypen - Østerbro

12-12 kl 10.30  Sygehusets børneinstitution - Strudsbergsvej 50 - Slagelse

11-12 - Kl 10 Husum Børnehus


10-12- kl  14 -   Lyngens Børnehave- Køge
10-12- kl  9.30 - Folkebørnehaven, Helsingborggade. Kbh. Ø



09-12 -16.30 Børnehuset Klydebo- Brøndby
09-12 -kl. 10 Vældegården - Gentoftegade 10 - Gentofte 

 8-12 - kl 9.30 Hvidtjørnen -Fuglemosen 18- Brøndby

07-12- kl 14 - Lille Fuglede Kirke 

5-12 - kl 1030 Midgården - Frederiksberg

04 - 12 -kl 15  KOMBIT, Halfdansgade 8, Kbh. S

02-12- kl 10 -  Tigerbo, Tigervej 20,  Køge

01-12 - kl 10 Fasangården- Frederiksberg

23-11- kl. 14 KIS - Ballerup





Tip og Top og julemandens julegave  -     2013

20-12- kl. 10.15  Frederiksberg Sogns Menighedsbørnehave - Bredgade 11 - Frb.

18-12- kl. 10 - Husumvold Menighedsbørnehave - Vindingevej 16 - Husum

17-12- kl. 13.30  Bøgegården - Ingeborgvej 1 , Charlottenlund

17-12-kl 9.45 Hyldegården - Gyngemosevej 1 - Søborg

16-12 kl 16.30  Ølby bibliotek, Ølby Center 53, Køge

16-12 kl 10.30  Midgården - Virginiavej 9-13, Frederiksberg

13-12 kl. 10   Solsikken - Fjordager 82 - Gevinge

12-12 kl 10   Garnison Sogns Menigheds Børnehave, Skt. Annæ Plads 4

11-12-09.30 Børnehuset Spiren, Sønder Centervej 112, Køge

10-12 kl 10 Husum Børnehus, Frederikssundsvej 298, Husum

09-12-kl 10  Strandhuset- Strandhavevej 7- Hvidovre

07-12 kl 11  Øbro Jagtvej Bibliotek, Jagtvej 227, Kbh. Ø


06-12 kl 15   KOMBIT - Halfdansgade 8, Kbh. S

06-12 kl 10.30  Tingbjerg Legested - Virkefeltet-Tingbjerg

05-12 kl 9.30 Folkebørnehaven, Helsingborggade 24, Kbh. Ø

04-12 kl 9.30  og 10.30 Lillerød Børnehus - Centerhallen - Lilledal 10- Allerød

03-12-kl 10 - Rypen - Ryparken 75 - Kbh. Ø

02-12 kl 9.30  Fasangården, Nordre Fasanvej 75, Frederiksberg


28-11-kl-9.30 Tigerbo, Tigervej 20,  Køge









Tip og Top og julemandens julegave  -     2012


20-12 Kl. 9.00 Violen,Søndervangsvej 9, Glostrup

20-12 kl 10.15  Anemonen, Ørnebjergvej 10, Glostrup

20-12-Kl. Syrenen, Kildevælds Alle 8, Glostrup

19-12  Kl 9.30 og 10.30 Børneplaneten Benedictegården, Spontinisvej 22, Kbh. SV

17-12 kl 16.30  Ølby bibliotek, Ølby Center 53, Køge

14-12 kl 9.30  Hyldegården, Kirkevej 7A, Charlottenlund

13-12 kl 15   K
OMBIT - Halfdansgade 8, Kbh. S

13-12 kl 10  Garnison Sogns Menigheds Børnehave, Skt. Annæ Plads 4

12-12 kl 10  Æblehaven, Nyelandsvej 25, Frederiksberg

11-12 kl 10 Husum Børnehus, Frederikssundsvej 298, Husum

10-12 kl 10 Tryllefløjten, August Wimmersvej 2, Valby

08-12 kl 11  Øbro Jagtvej Bibliotek, Jagtvej 227, Kbh. Ø

07-12 kl 9.30 Folkebørnehaven, Helsingborggade 24, Kbh. Ø

06-12 kl 9.30 Margrethegårdens Børnehus, Retortvej 49, Valby

05-12 kl 14.30 Lyngens Børnehave, Nylandsvej 14, Køge

05-12 kl 10 Børnehuset Spiren, Sønder Centervej 112, Køge

04-12 kl 9.30 Asgård Børnehus, Norsvej 6, Køge

01- 12 kl 13  Allerød Bibliotek, Skovensvej 4, Allerød

30-11 kl 10  Fasangården, Nordre Fasanvej 75, Frederiksberg

24-11 kl. 11  Hillerød Bibliotek, Kedelhuset, Christiansgade 1, Hillerød


 

Lille Peter Edderkop   -  2012


2-5 kl. 10  Slagelse Bibliotek, Stenstuegade 3, Slagelse

19-4 kl. 10  Københavns Hovedbibliotek

27-3 kl. 10  Gentofte Børnehave, Sødalen 7, Gentofte

10-3 kl 10  Glumsø Bibliotek, Torvet 1, Glumsø

7-2 kl. 10  Hillerød Bibliotek, Kedelhuset, Christiansgade 1, Hillerød